Indonezja

Indonezja i jej skarby: Flores

Górzysta wyspa Flores to wyjątkowy skrawek świata, z którego Indonezja może być naprawdę dumna. Kto postanowi spędzić wczasy na jej terenie, ten z pewnością żałować nie będzie. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Jakimi skarbami może nas zachwycić ta indonezyjska wyspa?

Flores i jej turystyczny potencjał


Wyspa Flores liczy sobie 36okm długości, a jej szerokość dochodzi nawet do 70 km. Górzysty krajobraz oraz ciekawa szata roślinna to czynniki, dzięki którym wyspa ta stała się ciekawym celem wypraw dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz relaksu na łonie natury. Wycieczki po jej terenie są jednocześnie wspaniałą przygodą dla tych, którzy chcą poznać piękno i różnorodność Indonezji. Na jakie atrakcje warto tutaj zwrócić szczególną uwagę?

Flores i jej skarby: co warto zobaczyć?


W czasie wycieczki po tej indonezyjskiej wyspie można podziwiać górskie doliny oraz potężne wulkany. Tym najpotężniejszym jest Gunung Kelimutu, który może nas oczarować nie tylko swą sylwetką, ale i kolorowymi jeziorkami, które utworzyły się w jego kraterach. Całość robi ogromne wrażenie, a wędrówki w wulkanicznej scenerii stały się jednym z najchętniej wybieranych propozycji spędzania wolnego czasu na wyspie Flores. Bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakimi może się pochwalić Indonezja. We wschodniej części wyspy czeka z kolei aktywny Gunung Egon – wulkan, którego najbliższa okolica jest bardzo chętnie odwiedzana przez wszystkich miłośników trekkingu. W odwiedzaniu tego wulkanu pomaga fakt, iż znajduje się on w rejonie Maumere – największego ośrodka miejskiego na wyspie Flores. Nieaktywny, za to najwyższy na wyspie wulkan Gugung Inerie stał się z kolei miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników wspinaczki. Miłośników przyrody zachwyci też Park Narodowy Komodo, znany z pięknych widoków oraz słynnych smoków. W czasie wycieczki po wyspie Flores warto też zwrócić uwagę na tutejsze wioski, w których wciąż bardzo dobrze ma się tradycyjna kultura. Które z nich warto odwiedzić? Z przedstawicielami plemienia Ngada można się spotkać w rejonie miasteczka Bajawa, z kolei w okolicy miasta Ruteng dominują plemiona Manggarai. Poznawanie ich tradycji może każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń, warto zatem w czasie pobytu na Flores odwiedzić wymienione wyżej miejscowości.

Indonezja to wyjątkowy kraj, któremu biura podróży od lat poświęcają sporo uwagi. Wyspy, które wchodzą w skład tego niezwykłego archipelagu, mają wiele uroku, a czekające na ich atrakcje z pewnością zasługują na większe zainteresowanie ze strony turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *