Szwecja

Göteborg: co warto zobaczyć w tym mieście?

Jest jednym z najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Göteborg to wyjątkowe miasto, które urzeka zarówno swymi zabytkami, jak i nowoczesnymi gmachami. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Göteborg w pigułce


Göteborg to kosmopolityczne miasto, w którego gospodarce handel zajmuje bardzo ważne miejsce. Nic w tym dziwnego, skoro miasto to powstało w XVII wieku w konkretnym celu – uniezależnienia handlu morskiego od Danii. Do dziś jest to bardzo ważny ośrodek handlu i przemysłu, choć piękne zabytki i liczne atrakcje sprawiają, że miasto to coraz lepiej sprawdza się też jako ważny ośrodek turystyczny. Sprawnie działająca komunikacja miejska oraz doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawiają, że zaplanowanie dłuższego pobytu na terenie tego miasta nikomu z nas nie powinno sprawić większych problemów. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć?

Göteborg i jego atrakcje


Göteborg to wyjątkowy ośrodek miejski, na terenie którego tradycja i nowoczesność pięknie się ze sobą łączą. Wiekowe kamienice, malownicze kanały oraz liczne placówki muzealne – wszystkie te atrakcje sprawiają, że w mieście tym nudzić się nie można. Zachwyca tu Centrum Morskie, znane jako największe muzeum na świecie, intryguje też Dom pod Koroną – najstarsza świecka budowla w Göteborgu, która została zbudowana w połowie XVII wieku jako skład amunicji. Kamienne Molo, Muzeum Bankowości i Muzeum Miejskie, mieszczące się w murach okazałego gmachu z połowy XVIII wieku to kolejne obiekty, które warto zwiedzić podczas spacerów po Göteborgu. Dla miłośników kultury żydowskiej nie lada gratką będzie wizyta w Wielkiej Synagodze z XIX wieku, której wnętrze zdobią wspaniałe arabeski. Ciekawostką jest też neogotycki Kościół Rybny, czyli…najstarsze w Göteborgu targowisko, na którym do dziś handluje się żywnością (głównie rybą). Co jeszcze warto zobaczyć w Göteborgu? Kusi wspaniały Ogród Botaniczny (jeden z największych w Europie), zachwyca też Haga – dzielnica o robotniczym charakterze. Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Historii Naturalnej to kolejne ciekawe miejsca, dzięki którym każdy z nas może spędzić na terenie Göteborga wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób.

Göteborg to ciekawy ośrodek miejski, który staje się coraz ważniejszym kierunkiem turystycznych wypraw. Biura podróży dostrzegają jego potencjał, a to sprawia, że czeka na nas coraz więcej ciekawych ofert zwiedzenia tego miasta. Czy warto się tu wybrać? Dla tych, którzy chcą pospacerować wśród pięknych kamienic, a jednocześnie nacieszyć się widokiem unikalnych ekspozycji muzealnych, pobyt na terenie tej placówki muzealnej z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *